תפריט נגישות

אברהם שלום אבי ביטון ז"ל

אברהם שלום ביטון
בן 20 בנפלו
בן מסעודה ואליהו
נולד בירוחם
בל' באב תשכ"ה, 28/8/1965
התגייס ב-יולי 1983
שרת בחיל החימוש
יחידה: אוגמ"ר 80
נפל בעת שירותו
בכ"ז באב תשמ"ה, 14/8/1985
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: ירוחם

קורות חיים

בן מסעודה ואליהו. נולד ביום ל' באב תשכ"ה (28.8.1965) בירוחם, שם גדל והתחנך.

את לימודיו היסודיים עשה בבית-הספר הממלכתי-דתי 'קול יעקב' ואת לימודיו התיכוניים החל בתיכון ממלכתי-דתי וסיימם בפנימייה הצבאית של חיל-החימוש, שם קיבל תעודת מכונאי מוסמך.

אבי היה נער שקט, אך עם זאת דומיננטי ומלא מרץ וחיוניות. היה פעיל נלהב כחניך ואחר-כך כמדריך בתנועת הנוער העובד והלומד ובתנועת הנוער 'בני עקיבא'. כחובב טבע מושבע נהנה לטייל ברחבי הארץ במסגרת מחנות הקיץ שאירגנו תנועות הנוער אליהן השתייך וגילה חיבה מיוחדת לבעלי חיים ולצמחים. הוא האזין למוזיקה בסגנונות מגוונים והיה חובב כדורגל. אבי, בן ואח אהוב, היה קשור למשפחתו והיה לעזר רב להוריו בעבודות הבית.

עם גיוסו לשירות חובה בצה"ל בשלהי יוני 1983, היה זה אך טבעי שימצא מקומו בחיל-החימוש. ואמנם בתום הטירונות שירת כמכונאי נגמ"שים, תחילה בגדוד בלבנון ולאחר-מכן ביחידה בדרום הארץ. חבריו ומפקדיו ביחידה העריצו והעריכו את עבודתו המקצועית וכפי שתיאר אותו מפקדו: "אברהם היה חייל למופת ואהוד על כל חיילי היחידה, השקיע ממרצו וזמנו גם על חשבון שינה והפסקות".

ביום ה-9.8.1985 אושפז אבי בבית-חולים במצב קשה, לאחר שלקה בשטף דם במוח. לאחר חמישה ימים, ביום כ"ז באב תשמ"ה (14.8.1985), נפל בעת שירותו. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית-העלמין בירוחם. הותיר אחריו הורים ושבעה אחים - יצחק, ציון, יוסי, יעקב, דוד, שלומי ומיכאל ואחות - כוכבה.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה