תפריט נגישות

דבר ראש המועצה

טל אוחנה, ראש מועצת ירוחם

משפחות שכולות יקרות, תושבים יקרים!

אין מרפא לשכול ואין במילים כדי לנחם, אך יש מעט נחמה בידיעה שנשמר זיכרון הנופלים. יש מעט נחמה בזיכרון היקירים בזיכרון מעשיהם, בזיכרון המורשת של היקרים לנו מכל, בהכרת משפחתם וחבריהם ומעל לכל, בזיכרון סיפור חייהם.

ירוחם  שוקדת על הנצחת הנופלים והנחלת המורשת של היקירים - הבנים והבנות, ההורים והאחים, חללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה מבני ותושבי  המקום.

עם כניסתי לתפקיד, מצאתי לנכון להעמיק את פעילות ההנצחה, להדק את הקשר אל המשפחות השכולות ולהעצים את נושא הנצחת הנופלים והנחלת מורשתם לדורות הבאים.
בקרוב תוקם במתנ"ס פינת הנצחה אשר תעמיק את הקשר של תושבי ירוחם אל הנופלים, אל מורשתם ואל משפחותיהם, כאשר לצד הזיכרון יתקיימו בבית, במהלך כל ימות השנה, פעילויות שונות ומגוונות הקשורות להנחלת המורשת ולהנצחת הנופלים.

בהתרגשות גדולה עיינתי  במידע הרב האצור באתר האינטרנט ובמערכות המידע  הממוחשבות "גלעד-לזכרם" שהוקמו לזכרם של יקירינו.

האתר הוקם בשיתוף עם המתנ"ס ועם מחלקת התרבות במועצה והוא מהווה דרך להנגשת  המידע אודות הנופלים, לכל בני המשפחות השכולות, למערכת החינוך ולתושבי ירוחם בכל מקום שהם ובכל זמן.  זאת כחלק ממטרות המועצה: "להנציח ולהנחיל את זכרם של חללי המקום  לדורות הבאים".

לאתר אינטרנט ייחודי זה מטרתו כפולה;
מחד, הוא מאפשר להתחבר אל כל המידע הקיים אודות הנופלים באמצעות המחשב והטלפון החכם מכל מקום בעולם, ומקנה אפשרות להוסיף חומרים כגון מכתבים, אלבומי תמונות, ,סרטונים, קטעי עיתונים, קישור לאתרים , לכתבות ולמידע הקיים ברשת. 

מאידך, אתר האינטרנט פותח צוהר לבתי הספר ולתלמידים רבים להכיר את סיפור חייהם של הנופלים ובוגרי בתי  הספר ולהיות שותפים להרחבת המידע אודות הנופלים, להוקיר ולחבק את המשפחות השכולות ולהכיר את סיפורי הגבורה ואת התקומה של מדינת ישראל.
בכוונתנו להפעיל את תלמידי בתי הספר וקבוצות הנוער ביישוב  ולשלבם כחלק בלתי נפרד בפעילות ההנצחה.

אני רואה כיעד חשוב את הנחלת ההנצחה והמורשת בעירנו ומאמינה שבאמצעות אתר זה נוכל להתייחד עם יקירינו, לחבר את כל בני המשפחה, ובעיקר את בני הדור השני והשלישי ואת תושבי עירנו, לזכרם ומורשתם של הנופלים.

חלק מהצלחת משימה זו, תלוי גם בשיתוף הפעולה עמכן, משפחות יקרות.
אני מקווה שכולכם תנצלו את האפשרות להרחיב את המידע אודות יקיריכם כדי שכולנו נוכל להכיר ולהוקיר את הנופלים ואתכם.

לצורך הרחבת המידע אודות יקירכם, תוכלו לעיין באתר באודות אתר האינטרנט.

מחבקת ומחזקת אתכם.
שלכם ובשבילכם 

טל אוחנה
ראש המועצה המקומית ירוחם
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה